Anasayfa » TESE - Micro Tese Fiyatları » TESE ve TESA Fiyatları

TESE ve TESA Fiyatları

Azospermi nedir?
Bir erkeğin menisinde hiç sperm olmaması durumuna azospermi denilir.Azospermi değişik nedenlere bağlı olabilir. Bunların bir kısmı sperm kanallarının tıkanıklığına bağlıdır. Böyle bir durumda testislerde sperm üretimi olmaz. Bununla birlikte varolan spermler kanallardaki tıkanıklık nedeniyle meniyle dışarıya atılamaz. Bu durumda tıkanıklığa bağlı sperm olmamasından (obstrüktif azospermi) söz edilir. Tıkanıklığa bağlı azospermi olgularında ince bir iğneyle tıkalı olan kanallara ya da testis dokusu içine girilerek küçük parçalar alınır.

Tese (Testisten Biopsi İle Sperm Elde Edilmesi)

Azospermi (meni örneğinde hiç sperm bulunmaması) olgularında testisden biopsi (tese) ile sperm elde edilmeye yöntemidir. tıkayıcı olan ve tıkayıcı olmayan olarak 2 farklı çeşidi vardır. Tıkayıcı olan azospermi olgularının hemen hemen tümünde tese’de sperm elde edilebilmektedir. Halbuki olguların önemli kısmını teşkil eden tıkayıcı olmayan azospermi olgularında ise ortalama olarak %50 olguda tese’de sperm elde edilebilmektedir.

bazen nadir olarak meni spermi sayısı normal olsa bile tamamı hareketsiz olabilmektedir. Bu olgularda tam hareketsizlikten ölü olma veya canlı olduğu halde hareketsizlik sorunu olabilir.Bu tür nadir olgularda tese yapılması önerilmektedir.
Tese genellikle lokal anestezi altında yapılan ve hastalarımız tarafından çok iyi tolere edilen bir işlemdir.

Tesa

Menisinde hiç spermi olmayan ancak sperm yapımı normal ya da normale yakın olan erkeklerde ,sebep eğer sperm kanalı tıkanıklığı ya da yokluğu ise; kanal ya da epididimden cerrahi (MESA) veya iğne ile sperm aspirasyonu (PESA / TESA)  sperm yapımında yumurtalık (testis) düzeyinde problem varsa anestezi altında testisten biopsi ile alınan örneklerden spermin elde edilmesi tese (Testiküler Sperm Ekstraksiyonu) işlemlerini içerir. Bu yolla elde edilen spermlerin mikroenjeksiyon ile yumurtayı döllemesi sağlanır.

Bu işlemler uyutulmadan lokal anestezi (uyusturma) ile yapılabilmektedir.

Tese Fiyatları ve Tesa Fiyatları nı öğrenmek için lütfen danışma formunu doldurunuz.

Bu Makaleyi Okudunuz mu?

Tüp bebek öncesi beslenme

Tüp bebek öncesi bir takım beslenme ritüellerine dikkat etmek bu dönem yapılan tedaviye karşı büyük …

3 comments

  1. slm ben 5 yıılık evliyim ve yaptırdığım bütün testlerde hep azospermi çıktı.bunun nedeni ise 10 önce geçirdiğim kabkulak rahtsızlığı dediler.yumurtaların 2 sindede küçülme var.tüp bebeğe başvuracağız ama tse ve tsa fiyatlarınıda öğrenmek istiyorum.bu tadavilerle beraber ortalama maliyet nekadar tutar bilgilendirirseniz. tedaviye başlamayı düşünüyoruz.

  2. Merhaba eşimin hiç bir şekilde canlı spermi. Yok ve tese tesa tedavisi hakkında bilgi almak istiyorum ve maliyeti nekadar oluyor

  3. Merhaba eşim azospermi . Micro tese ile tüp bebek tedavisi uygulayacağız SGK Lıyız fakat rapor çıkarmayacagız fiyat bilgisi verirseniz memnun oluruz iyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by