Anasayfa » Genel » Tüp bebek tedavisinde başarıyı artırmanın yolları!

Tüp bebek tedavisinde başarıyı artırmanın yolları!


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/tupbebe4/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Uygun yumurtlama protokolü

Tüp bebek tedavisine başvuran anne adaylarının ilk olarak yumurtalık rezervine bakılmalıdır. Kadının yaşı, yumurtalık rezervi ve diğer faktörler göz önüne alınarak bir ilaç protokolü başlatılmalıdır. Yanlış dozajlarda ilaç kullanımı yumurtalıkların aşırı uyarılmasına ya da yetersiz uyarılmasına yol açarak tedavinin başarı şansını düşürebilir. Bu noktada tüp bebek uzmanı ve ekibinin deneyimi, başarı referansları ve tıbbi olanakları oldukça önemlidir.

Kaliteli üreme hücresi seçimi

Kaliteli sperm hücrelerinin kullanılması tüp bebek tedavisinde başarıyı arttıran önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de menisinde yetersiz sperm bulunan baba adayları için TESE ya da TESA gibi işlemlere başvurulmaktadır. Bu işlemler arasında en yaygın ve en başarılı yöntem, Mikro TESE’dir. Bu yöntem sayesinde şayet erkeğin menisinde sperm hücresi mevcut değilse, testislerden sperm elde edilebilmektedir. Yapılan işlemlerle sperm hücreleri mikroskop altında büyütülüp, aralarından en kalitesi seçilebilmektedir.

 

5. gün transferi

Tüp bebek tedavisinde beşinci gün embriyolarının transfer edilmesi, gebelik şansını arttırmaktadır. Genellikle tüp bebek tedavisinde embriyo oluşumu 3 gün takip edilir ve o gün anne adayının rahmine transfer edilir. Ancak şayet tüp bebek merkezi laboratuvar koşullarını karşılayabilir ise, embriyolar 5 gün bekletilebilir. Bu aşamada embriyolar artık, blastokist olarak adlandırılır. Bu durumda da gebelik şansını artmaktadır.

Co-kültür yöntemi

Yumurtanın laboratuvar ortamında döllendirilmesinden sonra, oluşan embriyonun anne rahmine benzeyen bir ortamda geliştirilmesi; Co-kültür yöntemi olarak adlandırılmaktadır. Anne adayının adetinden bir hafta önce doku örneği alınır ve embriyo bu ortamda geliştirilir. Bu sayede embriyonun anne rahmine transferinden sonra tutunma oranı artabilir.

Assist hatching

Embriyoların üzerinde zona adı verilen bir kabuk, zar bulunmaktadır. Embriyolar uygun koşullarda bu zardan çıkıp, anne rahmine tutunmaktadır. Bu yöntemde de bu zar lazer ile inceltilmekte ve rahme tutunma şansı artırılmaktadır.

TÜP BEBEK DANIŞMA FORMU
[]
1
Adınız Soyadınız
Yaşınız (Bayan) *
Kaç yıldır gebe kalamıyorsunuz?
Daha önce gebe kaldınız mı?
Adetleriniz düzenli mi?
Önceki gebeliğiniz nasıl sonlandı?
Şimdiye dek hangi tetkikler yapıldı?
0 /
Tüp bebek ya da mikroenjeksiyon yapıldı mı?
Öğrenmek istediğiniz soruları ayrıntılı biçimde yazınız
0 /
Telefon :
Şehir
Previous
Next

Bu Makaleyi Okudunuz mu?

Tüp bebek öncesi beslenme

Tüp bebek öncesi bir takım beslenme ritüellerine dikkat etmek bu dönem yapılan tedaviye karşı büyük …

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?