Anasayfa » Tüp Bebek tedavisi » Tüp bebek tedavisinde aşırı kilo başarıyı etkiliyor

Tüp bebek tedavisinde aşırı kilo başarıyı etkiliyor


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/tupbebe4/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Tüp bebek tedavisinde aşırı kilo

Kırısılık nedenlerinin yüzde 50’sinin erkek kaynaklı olduğu düşünülmektedir.Günümüzde geliştirilmiş tüp bebek tedavisi ile üreme hücresi sayısında yetersizlik olan erkek kaynaklı kısırlıklarda bir çözüm bulunmuştur. Mikro akışkan çip teknolojisi sayesinde kaliteli üreme hücresi seçilebilmektedir. Bu yöntemler ile DNA’sı en iyi, en kaliteli ve en uygun spermi bulabilmek mümkündür. DNA’sı en kaliteli olan spermle, embriyo oluşturulmakta, böylece gebelik şansı arttırılmaktadır.

Kilonun üreme hücresi sayısını etkilemektedir. Kadında ve erkekte kilo arttıkça östrojen düzeyi artar bu da kandaki hormon dengesini, sperm üretimini, sperm kalitesini etkilemektedir. Fakat bu kadında daha belirgindir. Çünkü yumurta kalitesi düşebilir, embriyo kalitesi bozulabilir, gebelik oranları etkilenebilir. Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı, art arda 3 tüp bebek tedavisi sonrasında gebeliğe ulaşılamaması durumudur. Gebeliğin elde edilememesinde karşılaşılan en sık sorun, çiftlerde herhangi bir sorun yokken iyi bir embriyo gelişmemesidir. Her hastanın standart protokollere, daha önceden kestirilebilen aynı cevabı vermesi mümkün değildir. Bu nedenle protokol ve ilaç değişiklikleri ya da destek tedaviler ile yumurta kalitesini artırmaya yönelik yaklaşımlar daha iyi embriyo elde edilmesini sağlayabilir.

En az üç ay öncesinde kullanılıyorsa sigara ve alkol kullanımı bırakılmalı, özellikle kilolu olan kadınlar kilo vermeli, stres oluşturabilecek etkinliklerden kaçınılmalı, beslenmeye dikkat edilmeli, Akdeniz tipi beslenme tercih edilmeli, paketlenmiş ve katkı maddesi bulunan gıdalardan kaçınılmalı, tedavi olunduğu bilgisi herkesle paylaşılmamalı, işlenmiş et tüketilmemeli, beslenmede proteine yer verilmeli.

TÜP BEBEK DANIŞMA FORMU
[]
1
Adınız Soyadınız
Yaşınız (Bayan) *
Kaç yıldır gebe kalamıyorsunuz?
Daha önce gebe kaldınız mı?
Adetleriniz düzenli mi?
Önceki gebeliğiniz nasıl sonlandı?
Şimdiye dek hangi tetkikler yapıldı?
0 /
Tüp bebek ya da mikroenjeksiyon yapıldı mı?
Öğrenmek istediğiniz soruları ayrıntılı biçimde yazınız
0 /
Telefon :
Şehir
Previous
Next

Bu Makaleyi Okudunuz mu?

Tüp bebek öncesi beslenme

Tüp bebek öncesi bir takım beslenme ritüellerine dikkat etmek bu dönem yapılan tedaviye karşı büyük …

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?