Anasayfa » Genel » Embriyo transferi kaçıncı gün yapılmalıdır ?

Embriyo transferi kaçıncı gün yapılmalıdır ?


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/tupbebe4/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Embriyo transferi kaçıncı gün yapılmalıdır ?

Günümüzde embriyolar 3 veya 5 gün laboratuvar şartlarında saklanabilmektedir. İyi kalitede olan üreme hücresi ve yumurta hücresinden elde edilen embriyolar, laboratuvar ortamında 5. Güne kadar kalabilir. 5.gün embriyosu, blastosist olarak adlandırılmaktadır. 5.gün embriyolarının rahme tutunma olasılığı daha yüksektir. Yumurtalar ve erkekten alınan üreme hücresi toplandıktan sonra laboratuvar ortamında ICSI yöntemi kullanılarak döllenir. Bu aşamada embriyoların durumuna göre, yumurta toplama aşamasından 3 ya da 5 gün sonra transfer edilir.

Embriyolog tarafından laboratuvardan getirilmiş embriyolar, oldukça ince bir kateter ile rahme transfer edilir. Kaç adet embriyo transfer edileceğine ise anne adayının yaşına ve deneme sayısına  göre karar verilmektedir. Yasal olarak en fazla 2 embriyo transferine izin verilmektedir.

Embriyo transferi; 10 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanan bir işlemdir. Anne adayı herhangi bir ağrı ya da acı duymaz. Bu sebeple de anestezi uygulanmasına gerek yoktur. İşlemden sonra birkaç saat merkezde dinlenilip eve gidilebilir.

Embriyo transferinden sonraki 12. Gün kanda ya da idrarda gebelik testi yapılmaktadır. Bu sayede tüp bebek tedavisinin başarıya ulaşıp ulaşmadığı anlaşılır.

TÜP BEBEK DANIŞMA FORMU
[]
1
Adınız Soyadınız
Yaşınız (Bayan) *
Kaç yıldır gebe kalamıyorsunuz?
Daha önce gebe kaldınız mı?
Adetleriniz düzenli mi?
Önceki gebeliğiniz nasıl sonlandı?
Şimdiye dek hangi tetkikler yapıldı?
0 /
Tüp bebek ya da mikroenjeksiyon yapıldı mı?
Öğrenmek istediğiniz soruları ayrıntılı biçimde yazınız
0 /
Telefon :
Şehir
Previous
Next

Bu Makaleyi Okudunuz mu?

Tüp bebek öncesi beslenme

Tüp bebek öncesi bir takım beslenme ritüellerine dikkat etmek bu dönem yapılan tedaviye karşı büyük …

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?